Dołącz do nas

Rekrutacja do obszarów zadaniowych PSRP

Parlament Studentów RP jest organizacją reprezentującą i działającą na rzecz wszystkich studentów w Polsce! Działalność w tej PSRP jest doskonałą okazją do rozwoju oraz nabycia praktycznego doświadczenia, które może także zaprocentować na rynku pracy.
Poniżej znajdują się opisy obszarów, z którymi możesz rozpocząć swoją przygodę! Zapoznaj się z nimi! Jeśli któryś z nich w szczególności Cię zainteresuje, nie zwlekaj – wypełnij poniższy formularz już dziś. Niezbędnym elementem rekrutacji jest także wysłanie dodatkowych dokumentów na adres: rekrutacja@psrp.org.pl. W zależności od obszaru może to być CV, list motywacyjny, opis dotychczas zrealizowanych projektów bądź portfolio. W drugim etapie rekrutacji skontaktuje się z Tobą osoba odpowiedzialna za dany obszar i poprosi o wypełnienie zadania rekrutacyjnego.

PS. Nie zapomnij zapoznać się z klauzulą dotyczącą przetwarzania danych osobowych

Komunikacja i promocja

Masz lekkie pióro albo smykałkę do grafik? Żadne wydarzenie, na którym jesteś nie może obyć się bez Twojej relacji na instastory bądź twitterze? Napiszesz tekst, który sprawi, że wylądujesz na okładce albo zaprosisz media na konferencję i wypowiesz się w blasku fleszy? A może w wolnej chwili uwielbiasz fotografować i chcesz rozbudować portfolio? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiadasz “tak” – zapraszamy! Razem będziemy tworzyć Centrum Komunikacji PSRP!

Projekty

Zapraszamy do tworzenia zespołu, podejmującego różnorodne działania zgodnie z aktualnymi potrzebami, przy realizacji prac projektowych. W ramach tego obszaru realizowane są takie projekty jak: Akademia #zaPROJEKTowani, Konferencja Ekspertów Praw Studenta, Konwent Przewodniczących Samorządów Studenckich oraz Krajowa Konferencja. Jeśli cechuje Cię kreatywność, aktywność, odporoność na stres i “świeża myśl logiczna” – to będzie nam bardzo miło móc z Tobą współdziałać.

Strategia

Obszar ten jest związany z elementarnym tworzeniem strategii opartej o spójne dane, wskaźniki weryfikowalności oraz prognozy. W ramach działań obszarowych przewiduje my również prowadzenie mikro-projektów oraz większych inicjatyw powiązanych z rozwojem sektora naukowego (patrz: Forum Kół Naukowych). Sporą część aktywności przeznaczać będziemy na intensyfikowanie zadań wraz z ergonomią i dynamiką pracy zespołowej.

Współpraca zewnętrzna

Zadanie zespołu to przede wszystkim budowanie relacji z partnerami i instytucjami! Naszym głównym celem będzie pozyskiwanie partnerów PSRP oraz dbanie o owocną i przyjemną współpracę z nimi. W ten sposób będziemy zapewniać finansowanie na nasze inicjatywy, ale to nie wszystko! Będziemy również pracować nad m.in. aktywizacją konta PSRP na LinkedIn, czyli budowaniem komunikacji skierowanej do partnerów oraz inicjowaniem projektów dot. funkcjonowania młodych ludzi na rynku pracy, zacieśniając relacje z partnerami. Postaramy się, aby społeczność studencka była jeszcze lepszym partnerem do działania!

Jakość kształcenia

Szkolnictwo wyższe wymaga nieustannego doskonalenia oraz szczególnej dbałości o najmniejszy detal. Będziemy działać wieloaspektowo, dostosowując naszą pracę do obecnej sytuacji pandemicznej. Wspólnie wypracujemy szereg implementacji oraz dobrych praktyk, które będziesz mógł wdrożyć na swojej uczelni. Udowodnimy, że chcieć, to naprawdę móc!

Obszar prawno-socjalny

W ramach obszaru będziemy zajmować się m.in przygotowywaniem projektów uchwał i opinii na potrzeby Parlamentu Studentów RP czy też opracowaniem i przygotowaniem FAQ w zakresie wsparcia studentów. Obszar prawno-socjalny to nie tylko działalność na rzecz PSRP, ale także wsparcie samorządów studenckich z całej Polski w tworzeniu regulaminów wewnętrznych, w tym regulaminów pomocy materialnej. Istotnym zadaniem będzie wypracowywanie prostudenckich rozwiązań krajowych aktów prawnych. Jeśli więc jesteś zainteresowany/ana działalnością w obszarze prawno socjalnym – zapraszamy serdecznie! Czekamy właśnie na Ciebie!

Umiędzynarodowienie

Brzmi przerażająco? Niepotrzebnie! Jest to obszar, w którym można się realizować przy różnych zadaniach. Zajmiemy się m.in. obsługą Helpdesku dedykowanego dla studentów zagranicznych, wspieraniem uczelni w wykorzystywaniu potencjału programów międzynarodowych np. Erasmus+ czy angażując się we współpracę z innymi organizacjami (np. FRSE, NAWA, ESU czy ESN). Mile widziana znajomość języka obcego innego niż angielski.