Dołącz do nas

Rekrutacja do obszarów zadaniowych PSRP

Parlament Studentów RP jest organizacją reprezentującą i działającą na rzecz wszystkich studentów w Polsce! Działalność w PSRP jest doskonałą okazją do rozwoju oraz nabycia praktycznego doświadczenia, które może także zaprocentować na rynku pracy.
 
Poniżej znajdziesz opisy obszarów, w których możesz rozpocząć swoją przygodę! Jeśli któryś z nich szczególnie Cię zainteresuje, nie zwlekaj – wypełnij formularz już teraz.

Po poprawnym wypełnieniu formularza i uzupełnieniu pytań rekrutacyjnych skontaktuje się z Tobą osoba odpowiedzialna za dany obszar.

PS. Nie zapomnij zapoznać się z klauzulą dotyczącą przetwarzania danych osobowych

Opisy obszarów

Komisja ds. projektów

Działania komisji będą opierać się na pracy zespołowej, w szczególności celem przygotowania wydarzeń organizowanych przez Parlament Studentów RP. To dzięki komisji ds. projektów będą mogły zrealizować się inicjatywy takie jak:

 • XXVIII Krajowa Konferencja PSRP;
 • V Akademia PSRP #zaPROJEKTowani;
 • X Konferencja Ekspertów Praw Studenta;
 • XXXI Konwent Przewodniczących Samorządów Studenckich połączony z XI Galą Nagród Środowoiska Studenckiego Pro Juvenes,

będą mogły się odbyć! Wspólnie będziemy analizować aktualne potrzeby samorządowców, rozwiązywać problemy i zadania, wybierać materiały promocyjne, wspierać uczestników, a w trakcie wydarzeń – intensywnie pracować. To nie wszystko, czeka nas wiele wyzwań, ale satysfakcja, którą będziecie mieli z realizacji konkretnego projektu jest nieoceniona!

Cykl życia projektowca:

 1. Mówi “Mam pomysł, robimy to!”
 2. To już jego kolejna doba bez snu
 3. Szuka swoich notatek, klnie na excela, chce to rzucić
 4. Projekt jest jutro, krzyczy na wszystkich, że nic nie jest gotowe
 5. Od rana na najwyższych obrotach, rozdziela zadania, nie potrafi usiedzieć w miejscu i łapie się wszystkiego
 6. Im bliżej końca tym większa irytacja, przysięga wszystkim, że nie zrobi nigdy więcej żadnego projektu
 7. Koniec wydarzenia, może świętować, zbiera gratulacje i zapada w sen na kilka dni
 8. Budzi się, w oku pojawia się błysk, a w głowie myśl “mam pomysł..”

Czy tak wygląda Twoja praca w samorządzie studenckim? Kochasz tą adrenalinę zbliżającego się deadlinu i satysfakcję na koniec projektu? Twoja głowa jest pełna pomysłów? Jeżeli tak, to w komisji ds. projektów znajdziesz swoje miejsce!

Komisja ds. prawno-socjalnych

Działania w ramach komisji podzielimy na sekcję prawną i sekcję socjalną – dzięki temu każdy będzie mógł robić to, co sprawia mu większą przyjemność! ?

 

Prawnicy! 

Nieznajomość prawa szkodzi… dlatego studentkom i studentom potrzebna jest Wasza pomoc!
Do Waszych zadań będzie należało przygotowywanie projektów zarządzeń, uchwał i opinii prawnych na potrzeby Parlamentu Studentów RP, udzielanie porad studentkom i studentom, a także wsparcie w wypracowywaniu prostudenckich rozwiązań przepisów krajowych.
To wyjątkowa okazja do realnego kształtowania sytuacji społeczności studenckiej w naszym kraju! 

 

Specjaliści od spraw socjalnych! 

Ogrom kwestii związanych ze wsparciem studentów z zakresu spraw socjalnych nie pozwoli Wam się nudzić!
Będziecie mogli pomóc samorządom studenckim w tworzeniu oraz opiniowaniu regulaminów pomocy materialnej, a także brać udział w wypracowywaniu nowych rozwiązań ogólnokrajowych dot. wsparcia materialnego. Zastanowimy się wspólnie nad tym jaki powinien być próg dochodowy uprawniający studentów do ubiegania się o stypendium socjalne, czy też jak powinien brzmieć przepis dot. okresu, przez który przysługują świadczenia na studiach.
Razem stworzymy bazę dobrych praktyk dot. spraw socjalnych, która będzie pomocna studentkom i studentom przez długie lata!
Nie obędzie się z pewnością bez udzielania porad indywidualnych z zakresu spraw socjalnych. 

 

Komisja ds. prawno-socjalnych jest dla Ciebie, jeśli lubisz przeglądać dokumenty, analizować i tworzyć rozwiązania, które uwzględniają interesy studentek i studentów!
Chcemy stworzyć zespół ludzi ambitnych, zaangażowanych, chcących nabierać doświadczenia i rozwijać swoje kompetencje!
Pamiętaj, że wszystkiego można się nauczyć – nie zostaniesz sam z przydzielonymi zadaniami – to będziemy działać razem! ? 

Komisja ds. dydaktyki i jakości kształcenia

Podstawowym zadaniem komisji ds. dydaktyki i jakości kształcenia będzie stałe wdrażanie i rozwijanie działań projakościowych z ramienia PSRP.  Komisja składać się będzie z 3 sekcji, w których każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

 • Szerzenie kultury JK
  • Dydaktyka i transparentność to jej główne fundamenty. Znajdziecie tu przestrzeń do wymiany doświadczeń o programach studiów czy całym cyklu kształcenia. Łączmy siły! Im głośniej będziemy mówić, tym więcej nas będzie. Głównym tematem do rozmów stanie się promocja oddolnych inicjatyw i wsparcie samorządowców w projakościowym  rozwoju osobistym. 
 • Zapewnianie JK
  • Na studiach ma być jakość a nie jakoś. W tym miejscu postaramy się stworzyć kompleksowe rozwiązania do zastosowania zarówno w samorządach studenckich jak i komisjach dydaktycznych w całej Polsce. Zaczniemy od standardów, skończymy na dobrych praktykach!
 • Ocenianie JK
  • Przygotujcie się na wiele raportów i publikacji. Stawiać będziemy na długofalowe działania, których efekty zobaczymy dopiero po czasie. Tym samym ta sekcja przeznaczona będzie dla weteranów ankietyzacji oraz badań uczelnianych. Cierpliwość i systematyczność będą naszym kluczem do sukcesu.

Komisja ds. dydaktyki i jakości kształcenia jest miejscem dla osób z ambicjami, gotowych do doskonalenia swojego otoczenia. Odnajdzie się tutaj każdy, kto nie boi się zmian i wszędzie stara się dostrzegać nowe rozwiązania lub możliwości. Spróbuj swoich sił w rekrutacji jeżeli: 

 • Jesteś odpowiednio zmotywowany by zmieniać studia na lepsze
 • Interesujesz się szeroko pojmowaną jakością kształcenia
 • Lubisz działać w zespole i wspólnie świętować sukcesy
 • Chcesz rozwijać swoje umiejętności na arenie ogólnopolskiej
 • Masz już pewne doświadczenie projakościowe
Biuro Prasowe

Jeśli chcesz dołączyć do ekipy 4 władzy i współtworzyć media Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej to koniecznie wykaż się kreatywnością w niżej udostępnionym formularzu. Sprzedaj nam swoje dane (luzik jest RODO), później wspólnie sprzedamy najlepszy content w Polsce. Razem z nami twórz lepszą przyszłość mediów samorządowych i studenckich.

 

Team Biura Prasowego PSRP poszukuje w szczególności:

 • Osób do zespołu medialnego – operatorów, reporterów, montażystów, producentów/kierowników produkcji, ludzi chcących pracować zarówno przed jak i za kamerą.
 • Osób do zespołu grafików – pracujących zarówno na podstawowych jak i zaawansowanych narzędziach i programach graficznych
 • Osób do zespołu IT – informatyków, studentów kierunków informatycznych lub absolwentów techników informatycznych, pasjonatów informatyki, osób z wiedzą na temat CMS.
 • Osób do zespołu redaktorów – redagujących teksty, tworzących artykuły i treści, posiadających wiedzę z zakresu działania i prowadzenia portali typu LinkedIn, Twitter, Facebook.
 • Osób do zespołu kreatywnego sekcji Tiktok/Instagram – pomysłowych, posiadających wyobraźnię, znających trendy, radzących sobie z edycją i obróbką treści publikowanych w SM, które nie mają problemu z udostępnianiem swojego wizerunku i występowaniem na nagraniach. 
 • Osób do zespołu tłumaczy (ENG/UK) – znających język angielski lub/i ukraiński na poziomie minimum B2+ 

 

Jeśli widzisz się w którejś z tych sekcji – wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy. Czekamy na Ciebie!

Komisja ds. współpracy zagranicznej

Działania Komisji ds. Współpracy zagranicznej będą skupiać się m.in. na obsłudze Helpdesku przeznaczonego dla studentów zagranicznych, promowaniu mobilności studenckiej w gronie akademickim oraz tłumaczeniu materiałów na stronę oraz portale społecznościowe PSRP.

Do Komisji ds. Współpracy zagranicznej zapraszamy osoby posiadające wiedzę na temat wymian zagranicznych, otwarte na niesienie pomocy studentom zagranicznym oraz dobrze czujące się w tworzeniu tłumaczeń stron oraz postów w mediach społecznościowych. Jeśli angielski to nie jedyny język obcy w twoim repertuarze to jest to ogromny atut!

Komisja ds. ewaluacji

Działania komisji ds. ewaluacji będą głównie skierowane na tworzenie różnego rodzaju badań ewaluacyjnych, które pomogą zwiększać jakość wydarzeń/aktywności. które realizuje Parlament Studentów RP. W komisji będziemy również analizowali i sporządzali raporty z przeprowadzonych badań. Nie zabraknie różnego rodzaju analiz działalności PSRP oraz kreatywnego podejścia do podnoszenia jakości pracy organów Parlamentu Studentów RP.

Chciałbym, aby członkowie komisji się poznali, zintegrowali i wspólnie pracowali nad różnego rodzaju zadaniami. Dla mnie w komisji najważniejsi są ludzie i chciałbym, aby każdy członek komisji czuł się w niej dobrze. Planuje organizować spotkania zarówno stacjonarne jak i zdalne oraz liczne szkolenia z zakresu działalności komisji.

Jeżeli potrafisz myśleć kreatywnie i masz pomysł na innowacyjne i ciekawe badania ewaluacyjne to ta komisja jest dla Ciebie. Członkowie tej komisji powinni dobrze czuć się w tematach analitycznych i ewaluacyjnych. Pamiętaj, że wszystkiego możesz się nauczyć – z chęcią pomożemy w nauce i wprowadzimy Cię w świat ewaluacji!

Komisja ds. współpracy zewnętrznej

Komisja ds. współpracy zewnętrznej to zespół, którego głównym zadaniem będzie nawiązywanie relacji  z podmiotami i instytucjami, które potencjalnie będą mogły wesprzeć działalność Parlamentu Studentów RP. 

Zespół będzie analizował rynek, tworzył bazy potencjalnych partnerów oraz świadczył doradztwo w zakresie współpracy zewnętrznej samorządów studenckich w Polsce.

Podczas spotkań zarówno online, jak i stacjonarnych będziemy wymieniać się doświadczeniem oraz ustalać zakres i szczegółowy plan działań podejmowanych w określonym czasie.

Komisja ds. współpracy zewnętrznej PSRP będzie pracować nad relacjami z partnerami, dbać o wizerunek społeczności samorządowej w przestrzeni biznesowej i ułatwiać pozyskiwanie funduszy na podejmowanie inicjatyw studenckich.

 

Komisja skierowana jest dla osób, które lubią wyzwania. Dla których poznawanie nowych osób to chleb powszedni a praca w zespole i osiąganie wspólnego sukcesu to czysta przyjemność. Członkowie komisji powinni posiadać co najmniej podstawową wiedzę w zakresie formułowania pism i korespondencji oficjalnej oraz zasad savoir-vivre. Bardzo mile widziane jest doświadczenie w zakresie pozyskiwania sponsorów na wydarzenia.

Chcemy stworzyć zgrany zespół, który będzie się nawzajem wspierał. Każdy członek zespołu powinien być “puzzlem” w całym obrazie naszej komisji. 

Wybrałeś komisję?
Uzupełnij formularz udostępniony poniżej.

Komisja ds. projektów
Komisja ds. prawno-socjalnych
Komisja ds. dydaktyki i jakości kształcenia
Biuro Prasowe
Komisja ds. współpracy zagranicznej

https://forms.gle/ve5UE4V8eU7Jdnip7

Komisja ds. ewaluacji
Komisja ds. współpracy zewnętrznej
Komisja ds. projektów

Formularz: naciśnij tutaj

Komisja ds. prawno-socjalnych

Formularz: naciśnij tutaj

Komisja ds. dydaktyki i jakości kształcenia

Formularz: naciśnij tutaj

Biuro Prasowe

Formularz: naciśnij tutaj

Komisja ds. współpracy zagranicznej

Formularz: naciśnij tutaj

Komisja ds. ewaluacji

Formularz: naciśnij tutaj

Komisja ds. współpracy zewnętrznej

Formularz: naciśnij tutaj