Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na organizowaną przez Parlament Studentów RP konferencję „Umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego i reprezentacja studentów”, która odbędzie się w dn. 25-27 listopada 2016 r. w Gdańsku.
Konferencja ma na celu dostarczenie wiedzy, a także wymianę najlepszych praktyk pomiędzy studentami z całej Europy na temat sposobów, w jaki reprezentanci studentów radzą sobie z umiędzynarodowieniem w swoich jednostkach szkolnictwa wyższego. Ponadto uczestnicy porozmawiają o zjawisku wzrostu rasizmu wśród młodych ludzi. Wsparcie studentów zagranicznych i tworzenie otwartego, przyjaznego otoczenia na uczelni to kolejne kwestie, którym poświęcą uwagę paneliści.
Polscy członkowie samorządów studenckich będą mieli szansę poznać struktury i hierarchię, a także sposoby pracy zagranicznych unii studenckich, co pozwoli na nabycie nowych, konkretnych narzędzi do pracy. Będą także źródłem inspiracji oraz wyzwolenia potencjału drzemiącego w polskich samorządowcach studenckich.
Potwierdzeni Goście
- Marta Megne (P), LSA, Łotwa
- Lise Weerden (IO), Joey Boon (IO), LsVb, Holandia
- Tim van den Brink (HEE), Holandia
- Frederick Bach (ECM, Buddy) and Adam Gajek (ECM), European Student Union
- Jack Leahy (IO), USI, Irlandia
- Monika Skadborg (P), DSF, Dania
- Anna Krysiuk (P), ESN, Polska
- Malwina Zielińska (NetCom), AEGEE, Polska
- Mateusz Karpiński (IO), PSRP, Polska
Legenda: P – President, IO – International Officer, HEE – Higher Education Policy Expert, ECM – ESU Excecutive Committee Member, Buddy – każda Unia Studencka w ESU ma swojego „buddy”, Frederik jest odpowiedzialy za PSRP.
Konkurs: umiędzynarodowiona jednostka szkolnictwa wyższego
W trakcie trwania wydarzenia uczestnicy zarejestrowani w terminie do 20 listopada 2016 roku, będą mogli wziąć udział w konkursie, którego nagrodą będzie zwrot opłaty konferencyjnej dla najlepszych trzech osób, a także możliwość publikacji swoich artykułów w publikacji pokonferencyjnej.
Dokładny przebieg i rodzaj zadania zostaną przedstawione 25 listopada podczas otwarcia konferencji. Zasady i nagrody mogą ulec zmianie w zależności od liczby uczestników wydarzenia.
Broszura pokonferencyjna
Po konferencji zostanie wydana publikacja zawierająca najlepsze praktyki samorządowymi w umiędzynarodowieniu szkolnictwa wyższego z perspektywy studentów. Publikacja ukaże się w dwóch językach, angielskim i polskim. W zależności od stopnia dofinansowania broszura zostanie wydana i rozesłana samorządom studenckim w Polsce. Prelegenci konferencji będą mogli zamieścić w nim swoje artykuły z wystąpień.
Dyskusje panelowe:
- How can structure shape members’ behaviour. International experience.
Goście podejmą temat struktur ich organizacji, prezentując zarówno ich mocne, jak i słabe strony. Efektywność korzystania z wysokiego potencjału ludzkiego, a także bezpośrednia skuteczność zaangażowania członków będzie oceniana i dyskutowana. Najlepsze praktyki zostaną spisane i będą stanowiły podstawę do broszury wydanej po konferencji.
- Fight for internationalisation. How shall Student Unions get involved?
Problematyka zaangażowania studentów w umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego będzie omawiana przez przewodniczących unii studenckich z różnych rejonów Europy. Jakiego rodzaju dokumenty programowe posiadają zagraniczne unie studenckie? W jaki sposób włączają się w ten proces? Jakie prowadzą akcje i kampanie, by wzmacniać swój przekaz i wyrażać opinie nt. potrzeb studentów w zakresie umiędzynarodowienia? Na wszystkie te pytania odpowiedzą prelegenci i zaproszeni goście.
Best practices market
Liderzy zagranicznych organizacji zajmą miejsca przy „krajowych” stolikach z materiałami i informacjami o bieżących kampaniach. Następnie rozpoczną debatę dotyczącą ich najlepszych projektów, najskuteczniejszych wydarzeniach i pomysłach oraz samej strukturze organizacji. Uczestnicy z Polski będą mieli szansę bezpośrednio wejść w indywidualny dialog z aktywistami Europejskiej Unii Studentów, co pozwoli na zdobycie wiedzy, a także na inspirację do dalszego działania, dzięki czemu nastąpi integracja między wszystkimi uczestnikami.
Rejestracja na konferencję i opłaty
Poniżej prezentujemy opłaty za udział w Konferencji:
Extended Full Participant – 400 PLN
noclegi: 25 / 26 / 27 / 28.11
śniadania x 3
obiady x 3
Full Participant – 300 PLN
noclegi: 25 / 26 / 27.11
śniadania x 2
obiady x 3
Attendant – 100 PLN
noclegi: brak
śniadania: brak
obiady x 2
Opłata konferencyjna pokrywa wyżywienie podczas wydarzenia, oraz materiały konferencyjne.