Akademia PSRP #zaPROJEKTowani

Kto z nas nie chciałby spędzić wakacji blisko morza, rozwijając swoje umiejętności, poszerzając wachlarz możliwości i świetnie się bawiąc w towarzystwie inspirujących osób? Na szczęście kilkudziesięciu szczęśliwcom udało się wziąć udział w wydarzeniu, które było urzeczywistnieniem wszystkich tych aspektów. Mowa oczywiście o Akademii PSRP #zaPROJEKTowani!  

To niezwykłe przedsięwzięcie miało miejsce w dniach 26-30 lipca tego roku, w urokliwym Słupsku. Pięć dni będących swoistą platformą wymiany doświadczeń dla każdej uczestniczki i każdego uczestnika zaowocowało doświadczeniem, które od nowego roku akademickiego, zbliżającego się wielkimi krokami, będą mogli i mogły wykorzystać na swoich uczelniach. I nie tylko!  

Program tych kilku dni, wypełnionych satysfakcjonującymi – co wiemy, po opiniach studentów i studentek – szkoleniami, to jedynie dodatek, choć niebywale istotny, do kwintesencji całego tego „zamieszania”. A było nim przygotowanie przez kilkuosobowe zespoły projektów, oscylujących wokół jasno określonych wytycznych Wszyscy pracowali w pocie czoła, więc tym bardziej trafionym w dziesiątkę partnerem, okazała się firma Starbucks, która zaopatrzyła nasze uczestniczki i naszych uczestników w idealnie schłodzone i jeszcze lepiej smakujące kawki. I choć całość odbywała się w wakacyjnym okresie, to podejmowany przez studentki i studentów wysiłek był wręcz oczywisty. Ich projekty brały bowiem udział w konkursie z naprawdę wartościowymi nagrodami, wśród których nie sposób nie wspomnieć o planerach firmy Make It Easy, czyli obowiązkowym atrybucie każdego, kto angażuje się w sprawy ważne i ważniejsze, podobnie jak uczestniczki i uczestnicy Akademii #zaPROJEKTowani. Nic więc dziwnego, że przedstawione pod koniec prac projekty okazały się być zarówno efektowne, jak i efektywne. W końcu to w nas młodych tkwi prawdziwa siła sprawcza.  

Nasi szkoleniowcy zadbali o to, by ich doświadczenie, pasja i zaangażowanie nie tylko pomogły uczestnikom i uczestniczkom w stworzeniu projektów ich marzeń, ale i by owe mechanizmy wdrożyć mogli w swoje życie codzienne. Dlatego też szkolenia: 

  • A.B.C. projektu 
  • Zespół – ja, Ty, My 
  • Czy nas na to stać? 
  • Celownik projektu – komu, czemu? 
  • Projekt w czas i na czas! 
  • Sztuka prezentacji  
  • Koniec? Czas na ewaluacje! 
  • Zarządzanie kryzysowe 
  • Feedback 

okazały się być kwintesencją, odpowiadającą na potrzeby młodych działaczy i działaczek samorządowych. Wszystkie miały na celu zakowticzenie w młodych głowach myśli: wiem, jak zrealizować projekt marzeń. W końcu jako Parlament Studentów RP kierujemy się przeświadczeniem, że cuda załatwiamy od ręki, a na rzeczy niemożliwe trzeba chwilę poczekać.  

To jak – z kim widzimy się za rok? 😉