Asklepian’s Virtual Student Medical Forum

Młodzi ludzie studiujący w St. Paul’s Co-Educational College w Hongkongu (https://www.spcc.edu.hk) założyli Asklepian Medical Society, niezależną organizację studencką, aby ułatwić aspirującym studentom medycyny zgłębianie wiedzy medycznej.

30 stycznia 2021 r. (sobota) organizują wirtualne międzynarodowe studenckie forum medyczne dla aspirujących studentów medycyny z całego świata, mające na celu wspieranie dyskusji o medycynie i rozwijanie sieci studentów w oparciu o te wspólne zainteresowania.

Wydarzenie obejmuje 7 wykładów światowej klasy profesorów medycyny z Hongkongu, fora w małych grupach i prezentacje projektów naukowych.

Uczestnicy mogą:

1. Poznać i uczyć się od światowej klasy prelegentów, w tym:

  • Profesora LAI, Ching Lung – profesor katedry medycyny i hepatologii na Uniwersytecie w Hongkongu, który jest jednym z 30 najlepszych uniwersytetów medycznych na świecie, jako pionier w leczeniu zapalenia wątroby typu B
  • Profesor LEUNG, Ping Chung, SBS, OBE, JP – profesor emerytowany ortopedii i traumatologii na Chińskim Uniwersytecie w Hongkongu, nr 1 w medycynie poniżej 50. roku życia, wnieśli ogromny wkład w modernizację tradycyjnej medycyny chińskiej
  • Dr TO, Kelvin Kai-Wang – kierownik wydziału mikrobiologii w HKU, mikrobiolog wirusów układu oddechowego, jako pierwszy zasugerował przeniesienie wirusa COVID-19 z człowieka na człowieka

Pełna lista mówców znajduje się na załączonym plakacie.

2. Uczestniczyć w forach małych grup i dyskutować na różne tematy, np. etykę inżynierii genetycznej, przyszłość chirurgii, zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie i globalną sytuację COVID;

3. Udostępniać własne projekty naukowe w postaci 5-minutowych prezentacji;

4. Nawiązywać kontakty z innymi delegatami na całym świecie.

Oto kilka szczegółów dotyczących logistyki:

1. Data i godzina: 30 stycznia 2021 (sobota) ·
Sesja 1: 06: 30-10: 30 UTC, 14: 30-18: 30 UTC + 8
Sesja 2: 11: 30-15: 00 UTC, 19: 30-23: 00 UTC + 8

2. Uczestnicy mogą wybrać udział w jednej lub obu sesjach, a zainteresowani  studenci mogą otrzymać nagrania. Certyfikaty będą wydawane uczestnikom z ponad 80% udziałem w obu sesjach.

3. Platforma: Zoom

4. Grupa docelowa: Głównie uczniowie szkół średnich (w wieku 15-18 lat) zainteresowani medycyną i zdrowiem oraz około 15 studentów z Polski. Organizatorzy kontaktują się również z uczniami z innych szkół i krajów, aby ułatwić bardziej zróżnicowane dyskusje i szacują, że w wydarzeniu udział weźmie około 150-200 uczestników.

5. Język: angielski

6. Koszt: bezpłatne

7. Zainteresowani studenci mogą zarejestrować się skanując kod QR w załączonym zaproszeniu lub plakacie i wypełniając krótki formularz Google.

Asklepian jest niezależną organizacją studencką, która nie jest powiązana ze szkołą w Hong Kong Education Bureau. Uważają, że jako młodzi ludzie, ich organizacja sprzyjałaby komunikacji między młodymi umysłami zainteresowanymi medycyną. W ramach swojej pierwszej inicjatywy przeprowadzili wywiady z ponad 30 profesorami medycyny w Hongkongu i opublikowali swoje ustalenia na swojej stronie internetowej (https://asklepianmedsoc.wixsite.com/website), umożliwiając  rówieśnikom zrozumienie ich kariery i badań.

Plakat

Zaproszenie