COOLtura to nie bzdura!

Z powodu sytuacji epidemiologicznej, coraz częściej można zauważyć problemy komunikacyjne. Społeczność akademicka, zmuszona do przejścia w świat wirtualny, ograniczyła się do kontaktów online, gdzie komunikacja wygląda zupełnie inaczej!

9 lutego Parlament Studentów RP, wraz z Samorządem Studentów Uniwersytetu Opolskiego, rozpoczął nowe wydarzenie online – “COOLtura to nie bzdura!” Jest to cykl szkoleń z zakresu komunikacji, etykiety spotkań, mowy ciała i współpracy studenckiej. Raz w tygodniu obserwatorzy poznają ciekawostki i dobre praktyki dotyczące kultury osobistej i etykiety w świecie szkolnictwa wyższego. Od umiejętności poprawnego pisania maili, przez odpowiednie zwracanie się do nauczycieli akademicki, po podstawy porozumiewania się z rówieśnikami. Co wtorek organizowane są transmisje live, prowadzone przez specjalistów od komunikacji, przybliżających najważniejsze zasady interakcji międzyludzkich. Dzięki szerokiej ofercie i ciekawym, prostym przekazie, społeczność studencka ma możliwość ćwiczenia oraz zgłębiania meandrów komunikacji interpersonalnej. “Cooltura to nie bzdura!” nie tylko edukuje, lecz również uświadamia, jak ważna w naszym życiu jest odpowiednia komunikacja.

Wydarzenie zakończy, 30 marca, ogólnopolska debata. Pozwoli ona podsumować cykl oraz stworzy platformę do wspólnej wymiany spostrzeżeń na temat komunikacji w świecie akademickim. Serdecznie zapraszamy do śledzenia wydarzenia na stronie PSRP na Facebooku.