CuValley Hack 2022

CuValley Hack 2022  to już druga edycja hackathonu, organizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki sp. z o.o.

Hackathon, inaczej maraton programowania, to ograniczone w czasie wydarzenie, podczas którego pasjonaci programowania mają za zadanie rozwiązać konkretny problem. Ich praca opiera się na szeroko pojętej analizie udostępnionych danych. 

Pierwsza edycja wydarzenia, zorganizowanego w minionym roku, zgromadziła prawie 300 uczestników, zaowocowała ponad 50 propozycjami projektów, z których 7 zostało nagrodzonych przez jury, a jeden z nich jest już na ostatnim etapie wdrażania w Hucie Miedzi Głogów. 

Właśnie rusza rejestracja chętnych uczestników. Wydarzenie, w całości w formule on-line odbędzie się w dniach 11-13 marca. Organizatorzy czekają na uczestników z otwartymi umysłami i nieszablonowym podejściem do rozwiązywanych problemów.

„Sukces pierwszej edycji CuValley Hack, organizowanej ramach nowatorskiego programu Dolina Miedziowa utwierdził nas w przekonaniu, że w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań warto wychodzić poza schematy. Zeszłoroczne wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem w świecie IT i analityków danych. Co ważne, uczestnicy wiedzą, że ich wysiłek przekłada się na biznesowy efekt. Pierwszy z nagrodzonych zeszłorocznych projektów jest już wdrażany w naszej hucie.  Wierzę, że tegoroczna edycja zaowocuje kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które przyniosą laury uczestnikom, a nam konkretne usprawnienia zwiększające efektywność i jakość pracy.” – komentuje Marcin Chludziński, Prezes KGHM S.A.

Nadchodząca II edycja CuValley Hack  koncentruje się na wyzwaniach hutnictwa. Zespoły biorące udział w hackathonie będą miały za zadanie opracować rozwiązania służące m.in. analizie i poprawie  efektywności energetycznej pieca obrotowo-wahadłowego, optymalizacji energetycznej zespołu pompowego układu chłodzenia pieca zawiesinowego, czy przygotowanie modelu danych, wyznaczającego jakość katod. 

 

Pula nagród to 120 tysięcy zł. 

40 godzin – tyle czasu będą mieli uczestnicy CuValley Hack, na stworzenie inspirujących i możliwych do zaimplementowania rozwiązań związanych z miedzią. Ich działania będą musiały skupić się na optymalizacji funkcjonujących procesów pod względem zwiększenia efektywności produkcji, efektywności energetycznej lub minimalizacji występowania awarii. Warto spróbować swoich sił                         w wyzwaniu, ponieważ łączna pula nagród wynosi aż 120 000 złotych. Więcej o zadaniach oraz poszukiwanych rozwiązaniach znaleźć można na stronie hackathonu <link do strony>

 

Rejestracja na CuValley Hack za jedno kliknięcie

Aby dołączyć do wydarzenia i stanąć oko w oko z wyzwaniem, należy zarejestrować się na wydarzenie <eventory link>. Dla pierwszych 200 osób, które przejdą poprawnie proces rejestracji przewidziane są powitalne pakiety, pełne atrakcyjnych niespodzianek.  Na wydarzenie zgłaszać się mogą pojedyncze osoby lub drużyny, liczące maksymalnie 5 osób.  Autorzy najlepszych projektów w danej kategorii wezmą udział w sesji Q&A na wirtualnej scenie.

 

CuValley Hack – dzielimy się wiedzą

Uczestnicy CuValley Hack będą mogli liczyć na wsparcie ze strony ekspertów, którzy z chęcią odpowiedzą na pytania oraz będą dzielić się inspiracjami. Dzięki swojej specjalistycznej wiedzy, Mentorzy pomogą uczestnikom obrać odpowiedni kierunek w pracy nad projektem oraz podpowiedzą w jaki sposób podejść do tematu by rozwiązanie było skuteczne i praktyczne. W trakcie hackathonu zorganizowane zostaną webinary tematyczne oraz talki prowadzone przez Keynote Speakerów, które z pewnością przybliżą uczestnikom poruszaną w wydarzeniu tematykę. 

 

Patroni i Partnerzy

Organizacja tegorocznego hackathonu CuValley Hack spotkała się z dużym uznaniem wśród podmiotów, które na co dzień zajmują się poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań.

Z niekrytą radością, przyjąłem informację, iż Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki po raz kolejny objął Patronatem Honorowym najbliższą edycję hackathonu programistycznego CuValley Hack  – mówi Marcin Chludziński, Prezes KGHM Polska Miedź. 

Dodatkowo hackathon zyskał nowego Partnera w postaci Uniwersytetu Zielonogórskiego, którego władze włączyły się organizację wydarzenia. To właśnie w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej powstanie całe studio multimedialne, z którego będzie odbywać się transmisja online. 

To wielka przyjemność móc współpracować z władzami Uniwersytetu Zielonogórskiego. Liczymy na to, że studenci z zielonogórskiej uczelni – i nie tylko – również wezmą udział w CuValley Hack i może nawet zaproponują nam rozwiązanie problemu, które okaże się tym właściwym – dodaje Daniel Lichota, Prezes KGHM Centrum Analityki, firmy która ma swoje biuro właśnie w Zielonej Górze.  

 

Miedziowy Gigant KGHM

KGHM Polska Miedź S.A. znajduje się w ścisłej czołówce globalnych producentów miedzi i srebra. Rocznie Grupa KGHM produkuje około 700 tys. ton miedzi i około 1,3 tys. ton srebra.

Wydobywana przez KGHM miedź jest podstawą wielu technologicznych innowacji, w szczególności opartych o tzw. „zieloną energię”. Na surowcu oparte są elektrownie fotowoltaiczne czy samochody elektryczne, które zawierają 4-krotnie więcej miedzi niż spalinowe. Szacuje się, że zapotrzebowanie na miedź podwoi się w ciągu najbliższych 20-30 lat.

KGHM Polska Miedź S.A. od lat analizuje i wprowadza w swojej działalności innowacyjne rozwiązania, zarówno w zakresie wydobycia miedzi, jak i całej organizacji. Przemysł 4.0 i jego rozwój to jeden z celów strategicznych firmy.