Czekamy na kandydatury INTERSTUDENTÓW 2013 – Konkurs PERSPEKTYW

Wybrali Polskę jako miejsce studiów. Do życia akademickiego wnoszą własne pomysły, zaangażowanie, odmienne doświadczenia i perspektywę. Dzięki nim na polskich uczelniach robi się różnorodnie, radośnie i bardziej interesująco. Studentów zagranicznych w Polsce jest już prawie 30 tysięcy. I będzie coraz więcej. My wyróżniamy tych najlepszych.

Trwa konkurs INTERSTUDENT 2013 – na zgłoszenia kandydatur najlepszych studentów zagranicznych w Polsce czekamy do 21 października br.

Organizowany już po raz czwarty, skierowany jest do studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach na studiach licencjackichmagisterskich i doktoranckich (w uczelniach publicznych i niepublicznych); na studiach w języku polskim i języku obcym, których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, koleżanki i koledzy.

Termin nadsyłania zgłoszeń – 21 października 2013.

ANKIETA KONKURSOWA (.doc/.pdf)

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się w 8 listopada br., podczas  Gali Nagród Studenckich   organizowanej przez Parlament Studentów RP – partnera konkursu INTERSTUDENT.

INTERSTUDENCI otrzymają laptopy i inne nagrody.

Konkurs, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu “Study in Poland”, współfinansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konkurs INTERSTUDENT to pierwsza w Polsce inicjatywa konkursowa, która w pełni koncentruje się na środowisku studentów zagranicznych w Polsce. Do tej pory zorganizowano trzy edycje konkursu – wszystkie cieszyły się dużą popularnością. Laureatami ostatniej zostali: Colett Neumann z Niemiec, Hoh Hong Huat z Malezji, Alona Nad z Ukrainy i Abnoos Moslehi z Iranu.