Dni otwarte na uczelniach w całej Polsce!

Maturzyst(k)o,
zastanawiasz się nad wyborem swojej przyszłej uczelni? Nie wiesz gdzie znaleźć informację o dniach otwartych?

Przychodzimy z pomocą. Poniżej znajdziesz spis informacji dotyczących dni otwartych na uczelniach w całej Polsce.

Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie

Dni otwarte odbędą się: 16 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
wydarzeniu na Facebooku

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Dni otwarte odbędą się: 14-26 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsko-Białej

Dni otwarte odbędą się: 13 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej

Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

Dni otwarte odbędą się 7 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie Uczelni na Facebooku
wydarzeniu na Facebooku

Parę słów od organizatorów:

Maturzysto! Kandydacie!
Zastanawiasz się jaką ścieżkę teraz wybrać? 🤔
Chcesz rozwijać się w miejscu, które da Ci nie tylko teoretyczną wiedzę naukową 📚, ale także przydatne na rynku pracy uprawnienia 📃🎖, umiejętności 🧰🛠 i niezapomniane przeżycia👨‍⚕️⛷🤸‍♀️🧪🪂🏔🏖⛵? Masz dość uczenia się wyłącznie w trybie online? 💻
Jeżeli tak to mamy podstawy by twierdzić, że AWF w Krakowie to miejsce właśnie na Ciebie.👩👦
Już 7 kwietnia 2021 o godz.: 15:00 🗓, wszystkiego o naszej Uczelni dowiesz się bez opuszczania swojego ulubionego miejsca!
Pomożemy ci podjąć decyzję! O Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wypowiedzą się studenci… i nie tylko
👩‍🎓👨‍🎓👩‍🏫👨‍🏫
Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy materiały, w których dokładnie opisujemy to, czego możesz się u nas spodziewać. Jeśli Ci to nie wystarczy – spokojnie. ☝ Na końcu zostanie zorganizowany live, podczas którego odpowiemy na wszystkie dręczące Cię pytania. 🤔
👉 Już teraz zaznacz opcję „Wezmę udział” i zapisz termin w kalendarzu, aby być na bieżąco z każdą informacją i każdym nowym materiałem na wydarzeniu. 👋
Harmonogram wydarzenia:
15:00 – Rozpoczęcie Dnia Otwartego 🛫
15:15 – Otwarcie pokoi w platformie ZOOM 🎥
15:20 – Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu 🤸‍♂️
15:50 – Wydział Rehabilitacji Ruchowej 👩‍⚕️
16:10 – Wydział Turystyki i Rekreacji 🏞
16:35 – Sport akademicki 🏃‍♂️
16:40 – Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego 🐱‍🏍
16:45 – Organizacje studenckie 👦👩
17:00 – Zakończenie Dnia Otwartego 🏁
17:05 – Live Q&A ❓

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Dni otwarte odbędą się: 17 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej
wydarzeniu na Facebooku

 

Parę słów od organizatorów:

Wiosenne Drzwi Otwarte online – kolejne w tym roku spotkanie z kandydatami odbędzie się już 17 kwietnia br. o godz. 12.00.

Na Wiosennych Drzwiach Otwartych online uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie są terminy i zasady rekrutacji na studia, poznają nowe specjalności w AWF Poznań uruchomione w roku akademickim 2021/2022, porozmawiają z naszymi studentami oraz wykładowcami i od nich usłyszą wszystkie najważniejsze informacje o studiach w AWF Poznań.

Ambasadorzy kierunków podzielą się też swoimi doświadczeniami i motywacjami przy wyborze studiów, czym pomogą podjąć decyzję o aplikowania na poznańską AWF! Chociaż spotkamy się wirtualnie, to uczestnicy przeniosą się na teren kampusu i wraz z prowadzącym wydarzenie drem Krystianem Wochną prodziekanem ds. studenckich – zwiedzą
m.in. budynek główny, budynek dydaktyczny, czy halę dydaktyczno-sportową.

Serdecznie zapraszamy!

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Dni otwarte odbędą się: 17 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie

Dni otwarte odbywają się: 29-31 marca
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu

Dni otwarte odbywają się: 29-31 marca
Więcej informacji znajdziesz na:
wydarzeniu na Facebooku

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Dni otwarte odbędą się: 16 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej
wydarzeniu na Facebooku

Parę słów od organizatorów:

Filmy, wykłady, prezentacje, rozmowy – tak w telegraficznym skrócie wyglądać będzie Wirtualny Dzień Otwarty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Impreza ta będzie doskonałą okazja, by zapoznać się z aktualną ofertą dydaktyczną Uczelni, sprawdzić, jak łatwo zdobyć stypendialne wsparcie, dowiedzieć się, jak wygląda studenckie życie po zajęciach, czy w końcu przekonać się dlaczego PWSZ w Tarnowie jest od sześciu lat najchętniej wybieraną wyższą szkołą zawodową w Polsce – wg oficjalnych danych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zapraszamy w piątek 16 kwietnia od godz. 10, ale wszystkie materiały będą dostępne również po zakończeniu imprezy. To oznacza, że każdy zainteresowany studiami w Tarnowie może samemu wybrać czas i miejsce spotkania z wykładowcami, studentami i absolwentami PWSZ.

– Epidemia wymusiła na nas zmianę formuły Dnia Otwartego. Skoro wydarzenie odbędzie się w sieci, to pomyśleliśmy, że przygotujemy imprezę tak, aby każdy sam mógł zdecydować, kiedy weźmie udział w Dniu Otwartym – tłumaczy Piotr Kopa, kierownik Biura Promocji PWSZ. – Oczywiście zapraszamy do oglądania w piątek 16 kwietnia, bo wtedy będzie możliwość zadawania pytań na żywo, ale jeśli ktoś nie da rady tego dnia – nic straconego! Pracownicy odpowiedzialni za wsparcie kandydatów na studia czekają codziennie na telefony, maile, wiadomości wysyłane za pośrednictwem popularnych komunikatorów – dodaje.

Wszelkie potrzebne informacje znaleźć można oczywiście także na głównej stronie internetowej Uczelni oraz specjalnej stronie dla kandydatów.

– Serdecznie zapraszam do nas. Jesteśmy nie tylko najstarszą, największą i najchętniej wybieraną PWSZ w Polsce. Dzięki systematycznemu rozwojowi proponujemy ponad 20 kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia, przyjazne i łatwo dostępne wsparcie stypendialne oraz możliwość rozwoju i ciekawego spędzania czasu także poza zajęciami – mówi Rektor PWSZ w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni.

Transmisję oglądać będzie można poprzez stronę internetową Uczelni oraz na platformie YouTube.

Dodajmy na koniec, że tegoroczny nabór podstawowy rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 16 lipca, a dodatkowy zaplanowano w dniach 1-17 września. Tradycyjnie odbędzie się z wykorzystaniem systemu Elektronicznej Rejestracji Kandydatów, dzięki czemu wszelkich formalności można dopełnić zdalnie. Szczegóły na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.

 

 

Politechnika Krakowska

Dni otwarte odbyły się: 26-27 marca
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej
wydarzeniu uczelni na Facebooku
wydarzeniu samorządu na Facebooku

Politechnika Lubelska

Dni otwarte odbywają się od 22 lutego do 7 czerwca
Wydarzenie na Facebooku (najbliższe spotkanie)

Pollub Mondays Live to cykl spotkań informacyjno-rekrutacyjnych skierowanych do kandydatów na studia na Politechnice Lubelskiej. Spotkania odbywają się w nowo powstałym studiu multimedialnym uczelni. Spotkania mają charakter wywiadów, podczas których prowadząca przeprowadza rozmowy/wywiady z zaproszonymi gośćmi. Podczas każdego spotkania mamy przyjemność gościć jednego studenta, absolwenta i pracownika naszej uczelni. Spotkania są wyjątkowe, ponieważ mamy możliwość poznać trzy różne perspektywy patrzenia na naszą uczelnię. Spotkania odbywają się na żywo na profilu Facebooku Politechniki Lubelskiej i kanale YouTube pollub.tv. Dodatkowo podczas live’a uczestnicy mają możliwość zadawania pytań, które mogą zostać zadane gościom podczas spotkania, lub po wydarzeniu na naszym Instagramie.

Cykl spotkań planujemy kontynuować także w kolejnym roku akademickim.
Najbliższe terminy live’ów: 12.04.2021, 10.05.2021, 07.06.2021

Politechnika Łódzka - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (EEIA)

Wydziałowe Dni Otwarte odbędą się 13 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej
wydarzeniu na Facebooku

Parę słów od organizatorów:

Dzień Wydziału EEIA jest to wydarzenie promujące Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz Politechniki Łódzkiej wśród firm oraz uczniów szkół średnich. Odbędzie się ono 13.04.2021r. Przedsięwzięcie to pozwoli naszym studentom na nawiązanie bliższego kontaktu z pracodawcami z województwa łódzkiego. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez firmy, pracowników i studentów Wydziału. Uczniowie szkół średnich będą mogli poznać Politechnikę Łódzką oraz zobaczyć, jakie możliwości rozwoju zaoferuje im wspomniany wydział a także w jakich miejscach będą mogli znaleźć pracę jako absolwenci kierunków przez niego prowadzonych. W tym dniu odbędzie się również „Forum Pracodawców” – organizowane przez Studenckie Koło SEP im. prof. M. Jabłońskiego. Wydarzeniu temu towarzyszyć będzie także kolejna edycja hackathonu EEIA JAM, gdzie w ciągu 24 godzin zainteresowani studenci będą ze sobą rywalizować w tworzeniu aplikacji i gier komputerowych oraz Turniej Rocket League 2v2, gdzie wykazać się będą mogli fani sportów elektronicznych. Oczywiście dla najlepszych z nich przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Politechnika Śląska

Dni otwarte odbędą się 12-14 kwietnia
Więcej informacji znajdziecie na:
wydarzeniu na Facebooku

Politechnika Warszawska

Dni otwarte odbędą się 17 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej
wydarzeniu na Facebooku

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Dni otwarte odbędą się: 07-29 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej

Parę słów od organizatorów:

Dni otwarte na Uniwersytecie SWPS rozpoczął się spotkaniem w dniu 07.04.2021 r. na którym przedstawione zostaną wszelkie niezbędne dla kandydatów na studia informacje tzw. ABD Kandydata a zakończą się ostatnim spotkaniem kierunkowym w dniu 29.04.2021 r.

Szczegółowy harmonogram Dni otwartych:

07.04.2021 – godz. 17.00 – ABC Kandydata

15.04.2021 – godz. 17.00 – Psychologia

19.04.2021 – godz. 17.00 – Kulturoznawstwo

19.04.2021 – godz. 18.00 – Psychokryminalistyka

20.04.2021 – godz. 17.00 – Prawo

20.04.2021 – godz. 18.00 – Filologia Szwedzka i Norweska

21.04.2021 – godz. 18.00 – Filologia Angielska

22.04.2021 – godz. 17.00 – Dziennikarstwo, branding, PR

22.04.2021 – godz. 18.00 – Zarządzanie, HR

Psychologia i informatyka:

26.04.2021 – godz. 16.00 – E-zdrowie i internetowe interwencje

26.04.2021 – godz. 17.00 – UX Research & Design

26.04.2021 – godz. 18.00 – Psychologia sztucznej inteligencji

27.04.2021 – godz. 17.00 – Wzornictwo School of form

27.04.2021 – godz. 18.00 – Studia w języku angielskim (Psychologia, Zarządzanie, a może Wzornictwo, czy Filologia angielska? Oferujemy 14 programów studiów na poziomie I i II stopnia.)

28.04.2021 – godz. 17.00 – Grafika

29.04.2021 – godz. 17.00 – Studia azjatyckie

29.04.2021 – godz. 18.00 – Iberystyka i Italianistyka

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Dni otwarte odbędą się: 22 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej
wydarzeniu na Facebooku

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Dni otwarte odbędą się: 14 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
wydarzeniu na Facebooku

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Dni otwarte odbyły się: 15-19 marca
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej

Parę słów od organizatorów:

W ramach „UEPoznaj” w dniach 15.03 – 19.03.2021 członkowie Parlamentu Studenckiego UEP oraz
wolontariusze wspólnie z Działem Marketingu UEP przygotowali cykl spotkań, na których kandydaci mogli dowiedzieć się więcej na temat studiowania na UEPie i zadać nurtujące ich pytania. Spotkania prowadzili studenci wraz z Dyrektorami Studiów.
Na spotkania prowadziliśmy zapisy w formie formularza, a dla zainteresowanych kandydatów przygotowaliśmy paczki z katalogami i gadżetami Uczelni i Parlamentu Studenckiego UEP, które zostaną wysłane do nich pocztą już po wydarzeniu.

Dodatkowo w ramach przedłużenia komunikacji, przygotowujemy dla kandydatów filmiki z odpowiedziami na
najpopularniejsze pytania dotyczące tegorocznej rekrutacji (seria Q&A), które zostaną udostępnione na YouTube na kanale UEP.

 

Uniwersytet Jagielloński

Dni otwarte odbyły się: 25-26 marca
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej
wydarzeniu na Facebooku

Parę słów od organizatorów:

To już nasza tradycja, że w marcu spotykamy się na Dniach Otwartych UJ – tym razem tylko online, ale za to przez DWA DNI!!

Czekają na Was przedstawiciele wydziałów, organizacji studenckich, Samorządu Studentów oraz Działu Rekrutacji na Studia.
Do Waszej dyspozycji, na czatach i na indywidualnych spotkaniach, będzie dostępnych ponad 100 reprezentantów naszej Uczelni.
Odpowiemy na Wasze wszystkie pytania i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące rekrutacji, wyboru kierunku czy miejsca studiów.
Na spotkaniu live „Studia bez tajemnic” porozmawiamy o tegorocznej rekrutacji, przedstawimy możliwości jakie daje UJ, opowiemy o stypendiach, akademikach, stażach i współpracy z biznesem. Przygotowaliśmy dla Was atrakcyjny program: ponad 30 prezentacji, prawie 50 wykładów i aż 100 filmów!!

Nie może Was zabraknąć na tym Wydarzeniu!

 

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Dni otwarte odbędą się 17 oraz 24 kwietnia

Parę słów od organizatorów:

Harmonogram Dni Otwartych UPJPII

17 kwietnia (sobota):

8:50 – Przemówienie Prorektor ds. studenckich i dydaktyki

BLOK A
9:00 – Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo
10:00 – Historia
11:00 – Historia sztuki
12:00 – Ochrona dóbr kultury
13:00 – Turystyka i zarządzanie dziedzictwem

BLOK B
9:00 – Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
10:00 – Digital media
11:00 – Komunikowanie promocyjno-wizerunkowe
12:00 – Psychologia

 

24 kwietnia (sobota):

8:50 – Przemówienie Prorektor ds. studenckich i dydaktyki

BLOK A
9:00 – Pedagogika
10:00 – Praca socjalna
11:00 – Nauki o rodzinie
12:00 – Socjologia
13:00 – Socjologia bezpieczeństwa wewnętrznego

BLOK B
9:00 – Filozofia
10:00 – Teologia
11:00 – Muzyka Kościelna
12:00 – Prawo kanoniczne

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Dni otwarte odbędą się: 9 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej
wydarzeniu na Facebooku

Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Dni otwarte odbywają się od 4 marca do 22 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie na Facebooku

 

Wydziałowe Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej to unikatowy w skali kraju cykl 12 webinarów, w trakcie których kandydaci uzyskają informacje m.in. o ofercie kształcenia poszczególnych wydziałów, połączą się z przedstawicielami uczelni, przespacerują się po budynkach wydziałowych UMCS, poznają infrastrukturę Uniwersytetu oraz zobaczą, jak wygląda życie studenckie. Ponadto każdy z wydziałów przygotował krótki wykład popularnonaukowy z dziedziny, w której specjalizuje się jednostka. Podczas każdego spotkania przewidziany jest również blok Q&A, w którym prowadzący odpowiadać będą na zadane wcześniej przez licealistów pytania związane z rekrutacją oraz studiami.

Wydziałowe Drzwi Otwarte to nie są zwykłe webinary. To 12 godzin spotkań live w wirtualnej przestrzeni, w czasie których kandydaci kompleksowo poznają Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Uczestnictwo w Wydziałowych Drzwiach Otwartych UMCS jest bardzo proste: wystarczy spotkać się z organizatorami online podczas transmisji na uniwersyteckim profilu na Facebooku.

Spotkania odbywać się będą według poniższego harmonogramu:
– 4 marca: Wydział Prawa i Administracji
– 9 marca: Wydział Filozofii i Socjologii
– 11 marca: Wydział Ekonomiczny
– 15 marca: Wydział Politologii i Dziennikarstwa
– 18 marca: Wydział Artystyczny
– 22 marca: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
– 25 marca: Wydział Pedagogiki i Psychologii
– 29 marca: Wydział Biologii i Biotechnologii
– 8 kwietnia: Wydział Humanistyczny
– 15 kwietnia: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
– 22 kwietnia: Wydział Chemii
*Termin spotkania z Wydziałem Zamiejscowym w Puławach zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Dni otwarte odbyły się: 24 marca
Więcej informacji znajdziesz na:
wydarzeniu na Facebooku

Uniwersytet Morski w Gdyni

Dni otwarte odbędą się: 23 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej

Parę słów od organizatorów:

Drodzy Maturzyści!
Nie możemy w tym roku spotkać się w murach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, więc
zapraszamy Was serdecznie do spotkania w sieci podczas Dnia Otwartego UMG – online.
Wydarzenie to odbędzie się 23 kwietnia 2021 roku w godz. 9:00 – 14:00.
Podczas Dnia Otwartego zaprezentujemy Wam Uczelnię, przedstawimy nasze kierunki
i specjalności, a także zasady i terminy rekrutacji. Nie zabraknie również naszych
wspaniałych studentów, którzy opowiedzą Wam o studiach na Uniwersytecie Morskim
w Gdyni. Specjalnie dla Was nasi pracownicy i studenci przeprowadzą ciekawe wykłady
na żywo.
Zapraszamy Was serdecznie do spędzenia tego dnia z nami!
Więcej szczegółów znajdziecie na www.umg.edu.pl

 

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Dni otwarte odbyły się: 17 marca
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Dni otwarte odbędą się: 7-9 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
wydarzeniu na Facebooku

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Dni otwarte odbyły się 22 marca

Więcej infromacji znajdziesz na:
wydarzeniu na Facebooku
kanale YouTube

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Dni otwarte odbędą się: 19-23 kwietnia
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej

Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie

Dni otwarte odbyły się: 23-24 marca
Więcej informacji znajdziesz na:
stronie internetowej
wydarzeniu na Facebooku