Hackathon Podlasie 4.0

Hackathon Podlasie 4.0, zostań innowatorem rolnictwa i zdobądź nagrodę

Podlasie czeka na kogoś, kto pomoże zmodernizować i zwiększyć efektywność lokalnego rolnictwa. Jeśli jesteś innowatorem, a Twoja głowa jest pełna pomysłów – przed Tobą okazja, aby zrealizować jeden z nich w Hackathonie Podlasie 4.0. Zwycięzca otrzyma 5000 złotych.
Wystarczy trochę wiedzy, świeżego spojrzenia i otwartego umysłu, by zawalczyć o zwycięstwo w Hackathonie Podlasie 4.0. Wyzwaniem tych zawodów jest stworzenie pomysłów dla podlaskiego przemysłu 4.0, ze szczególnym naciskiem na nowoczesne rozwiązania dla rolnictwa.

Nagroda za innowacyjność

Uczestnicy hackathonu będą mieli 24 godziny na dostarczenie produktu: koncepcji, projektu albo aplikacji, która może pomóc w cyfrowej transformacji podlaskiego rolnictwa.
Stawka jest wysoka: pula nagród wynosi 15 tysięcy złotych – po 5 tysięcy dla zwycięzcy każdej kategorii. Zmagania zaczynają się już 10 grudnia, a żeby wziąć w nich udział wystarczy darmowa rejestracja na stronie www.podlasie40.pl.
Na uczestników hackathonu czekają trzy wyzwania. Pierwsze to obszar wpisuje się w obszar marketingu promującego przemysł 4.0, drugie zmusi uczestników do opracowania koncepcji przestrzeni dla przemysłu przyszłości, a ostatnie pozwoli połączyć technologie przemysłu 4.0 z wyzwaniami rolnictwa.

Nowa formuła, dobrze znane zasady

Z uwagi na obostrzenia spowodowane pandemią hackathon odbędzie się w formule online. Nie znaczy to jednak, że organizatorzy – czyli Platforma Przemysłu Przyszłości i Fundacja Regionalny Ekosystem Innowacji – nie troszczą się o uczestników. Tradycją hackathonów jest catering dla osób startujący w zawodach. Tak będzie i tym razem. Jedzenie (do wyboru według własnych preferencji kulinarnych) zostanie dowiezione wieczorem podczas pierwszego dnia zmagań, w miejsce wskazane przez poszczególne zespoły. Oprócz wysokich nagród, uczestnicy mogą także liczyć na wsparcie mentorów w trakcie zawodów.
Warto podkreślić, że formuła hackathonu daje możliwość uczestnictwa w nim zespołom z całej Polski. Zapisy przyjmowane są do 8 grudnia, na stronie www.podlasie40.pl.

Zbuduj swój zespół i włącz się do gry!
Na zwycięskie drużyny czekają nagrody w wysokości 3 x 5 000 złotych.