Konferencja "Umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego i reprezentacja studentów"

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na organizowaną przez Parlament Studentów RP konferencję “Umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego i reprezentacja studentów”, która odbędzie się w dn. 25-27 listopada 2016 r. w Gdańsku.


Konferencja ma na celu dostarczenie wiedzy, a także wymianę najlepszych praktyk pomiędzy studentami z całej Europy na temat sposobów, w jaki reprezentanci studentów radzą sobie z umiędzynarodowieniem w swoich jednostkach szkolnictwa wyższego. Ponadto uczestnicy porozmawiają o zjawisku wzrostu rasizmu wśród młodych ludzi. Wsparcie studentów zagranicznych i tworzenie otwartego, przyjaznego otoczenia na uczelni to kolejne kwestie, którym poświęcą uwagę paneliści.

Polscy członkowie samorządów studenckich będą mieli szansę poznać struktury i hierarchię, a także sposoby pracy zagranicznych unii studenckich, co pozwoli na nabycie nowych, konkretnych narzędzi do pracy. Będą także źródłem inspiracji oraz wyzwolenia potencjału drzemiącego w polskich samorządowcach studenckich.

Potwierdzeni Goście

  1. Marta Megne (P), LSA, Łotwa
  2. Lise Weerden (IO), Joey Boon (IO), LsVb, Holandia
  3. Tim van den Brink (HEE), Holandia
  4. Frederick Bach (ECM, Buddy) and Adam Gajek (ECM), European Student Union
  5. Jack Leahy (IO), USI, Irlandia
  6. Monika Skadborg (P), DSF, Dania
  7. Anna Krysiuk (P), ESN, Polska
  8. Malwina Zielińska (NetCom), AEGEE, Polska
  9. Mateusz Karpiński (IO), PSRP, Polska

Legenda: P – President, IO – International Officer, HEE – Higher Education Policy Expert, ECM – ESU Excecutive Committee Member, Buddy – każda Unia Studencka w ESU ma swojego „buddy”, Frederik jest odpowiedzialy za PSRP.

Konkurs: umiędzynarodowiona jednostka szkolnictwa wyższego

W trakcie trwania wydarzenia uczestnicy zarejestrowani w terminie do 20 listopada 2016 roku, będą mogli wziąć udział w konkursie, którego nagrodą będzie zwrot opłaty konferencyjnej dla najlepszych trzech osób, a także możliwość publikacji swoich artykułów w publikacji pokonferencyjnej.

Dokładny przebieg i rodzaj zadania zostaną przedstawione 25 listopada podczas otwarcia konferencji. Zasady i nagrody mogą ulec zmianie w zależności od liczby uczestników wydarzenia.

Broszura pokonferencyjna

Po konferencji zostanie wydana publikacja zawierająca najlepsze praktyki samorządowymi w umiędzynarodowieniu szkolnictwa wyższego z perspektywy studentów. Publikacja ukaże się w dwóch językach, angielskim i polskim. W zależności od stopnia dofinansowania broszura zostanie wydana i rozesłana samorządom studenckim w Polsce. Prelegenci konferencji będą mogli zamieścić w nim swoje artykuły z wystąpień.

Dyskusje panelowe:

  • How can structure shape members’ behaviour. International experience.

Goście podejmą temat struktur ich organizacji, prezentując zarówno ich mocne, jak i słabe strony. Efektywność korzystania z wysokiego potencjału ludzkiego, a także bezpośrednia skuteczność zaangażowania członków będzie oceniana i dyskutowana. Najlepsze praktyki zostaną spisane i będą stanowiły podstawę do broszury wydanej po konferencji.

  • Fight for internationalisation. How shall Student Unions get involved?

Problematyka zaangażowania studentów w umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego będzie omawiana przez przewodniczących unii studenckich z różnych rejonów Europy. Jakiego rodzaju dokumenty programowe posiadają zagraniczne unie studenckie? W jaki sposób włączają się w ten proces? Jakie prowadzą akcje i kampanie, by wzmacniać swój przekaz i wyrażać opinie nt. potrzeb studentów w zakresie umiędzynarodowienia? Na wszystkie te pytania odpowiedzą prelegenci i zaproszeni goście.

Best practices market

Liderzy zagranicznych organizacji zajmą miejsca przy „krajowych” stolikach z materiałami i informacjami o bieżących kampaniach. Następnie rozpoczną debatę dotyczącą ich najlepszych projektów, najskuteczniejszych wydarzeniach i pomysłach oraz samej strukturze organizacji. Uczestnicy z Polski będą mieli szansę bezpośrednio wejść w indywidualny dialog z aktywistami Europejskiej Unii Studentów, co pozwoli na zdobycie wiedzy, a także na inspirację do dalszego działania, dzięki czemu nastąpi integracja między wszystkimi uczestnikami.

Rejestracja na konferencję i opłaty
Poniżej prezentujemy opłaty za udział w Konferencji:
Extended Full Participant – 400 PLN
noclegi: 25 / 26 / 27 / 28.11
śniadania x 3
obiady x 3

Full Participant – 300 PLN

noclegi: 25 / 26 / 27.11
śniadania x 2
obiady x 3

Attendant – 100 PLN

noclegi: brak
śniadania: brak
obiady x 2

Opłata konferencyjna pokrywa wyżywienie podczas wydarzenia, oraz materiały konferencyjne.

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ!