Parlament Studentów RP nagrodzi najlepsze prace dyplomowe i osoby zaangażowane w kulturę akademicką w Polsce
Rok akademicki 2019/2020 zapisze się w pamięci studentów – kształcenie zdalne odmieniano przez wszystkie przypadki! Parlament Studentów RP, przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wychodzi z inicjatywą, by nagrodzić tych, dla których to był jednocześnie ostatni rok pewnego etapu edukacji – a więc rok obrony pracy dyplomowej lub rozprawy doktorskiej. Z tego powodu PSRP zorganizował konkurs na najlepszą pracę dyplomową wieńczącą studia I stopnia, studia II stopnia lub jednolite magisterskie oraz rozprawę doktorską. Dla najlepszych przewidziano nagrody – nawet w wysokości 10 000 zł. Szczegóły, w tym formularz zgłoszeń i regulamin, są dostępne na stronie www.konkurs.psrp.org.pl.
Pandemia wpłynęła też na nasze życie kulturalne – stąd druga inicjatywa: konkurs dla osób i grup ze środowiska akademickiego zaangażowanych w życie kulturalne! Nagrody finansowe dla osób indywidualnych wynoszą maksymalnie 5 000 zł, a dla grup 15 000 zł. W konkursie mogą wziąć udział nie tylko artyści, ale też ci, którzy na co dzień zajmują się promowaniem kultury w środowisku akademickim. Szczegóły (a także formularz zgłoszeń i regulamin) znajdują się na stronie www.kultura.psrp.org.pl.
Skąd pomysł na takie konkursy? -Wiemy jak trudne jest pisanie pracy dyplomowej, zwłaszcza w warunkach kształcenia zdalnego, gdy nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z opiekunem czy korzystania z infrastruktury uczelni, stąd pomysł na nagrodzenie najlepszych prac i rozpraw doktorskich. Jednocześnie, zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo zawieszenie funkcjonowania uczelni, zburzyło dotychczasowe funkcjonowanie studentów czy opiekunów zaangażowanych w działalność kulturalną. Z tego powodu niezwykle zależy nam na wyłonieniu najaktywniejszych w tym zakresie i osób, i grup, a dzięki temu zainspirowaniu środowiska akademickiego do działań nie tylko naukowych.– komentuje Dominik Leżański, Przewodniczący PSRP.
[pdf-embedder url=”https://psrp.org.pl/wp-content/uploads/2020/10/Konkurs-na-pracę.pdf” title=”Konkurs na pracę”]
[pdf-embedder url=”https://psrp.org.pl/wp-content/uploads/2020/10/aktywność-kulturalna.pdf” title=”aktywność kulturalna”]