Podsumowanie XXVIII Krajowej Konferencji Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej: Innowacja, rozwój i charytatywność

Serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie w wydarzenie, które miało miejsce w dniach 13-16 kwietnia 2023 r. w Zakopanem. Razem uczciliśmy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, czerpiąc z jego życia inspirację do ciągłego poszukiwania wiedzy i dążenia do prawdy. Jesteśmy dumni, że konferencja stała się miejscem wymiany doświadczeń, rozwijania umiejętności i nawiązywania wartościowych relacji. 

Od samego początku wydarzenia mogliśmy liczyć na wsparcie naszych partnerów. Microsoft i Fundacja Rozwoju KUL jako partnerzy główni oraz Arla, Starbucks Chilled Coffee, Red Bull, Wings for Life, International Student Identity Card i MAX Premium Burgers jako pozostali partnerzy, za co serdecznie im dziękujemy. Ich zaangażowanie i pomoc pozwoliły na zorganizowanie konferencji na najwyższym poziomie. 

Podczas czterech dni Konferencji uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w licznych prelekcjach, warsztatach oraz panelach dyskusyjnych. Eksperci z różnych dziedzin dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc studentkom i studentom w poszerzaniu horyzontów, zrozumieniu współczesnych wyzwań i umiejętności radzenia sobie z nimi. Samorządowcy mieli również okazję uczestniczyć w innowacyjnych formach pracy, takich jak konwersatoria, workspace czy speed meeting z członkami Rady Wykonawczej Parlamentu Studentów RP. 

I Charytatywny Bal Samorządowca był niezapomnianym wydarzeniem, które łączyło zabawę z działaniem na rzecz innych. Wspólnie zebraliśmy wpłaty od ponad 100 osób, wspierając działania Fundacji JiM na rzecz osób w spektrum autyzmu. Dzięki zaangażowaniu uczestników konferencji pokazaliśmy, że studentki i studenci nie są obojętni na potrzeby innych i potrafią działać na rzecz całego społeczeństwa. 

Mamy nadzieję, że uczestnicy Konferencji wrócili do swoich uczelni z nową wiedzą, pomysłami i inspiracją do dalszej pracy samorządowej. Wspólnie kreowaliśmy wyjątkową atmosferę nauki, współpracy i integracji, której echa z pewnością zostaną z nami na długo. 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, Wasze zaangażowanie i wkład w udaną Konferencję. Życzymy Wam powodzenia we wszystkich samorządowych i naukowych działaniach oraz sukcesów na każdym kroku. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej!