Szkolenia, webinary oraz panele dyskusyjne w ramach inicjatywy Młodzi na rynku pracy!

Nasza inicjatywa Młodzi na rynku pracy! dobiega ku końcowi. Przed Wami dwa tygodnie webinarów, szkoleń oraz paneli dyskusyjnych, podczas których poruszymy najróżniejsze tematy związane z rynkiem pracy!

Wtorek (08.06), 17:00 | Webinar “Kariera w czasach COVID - czy jest możliwa i jak ją zacząć?”, współorganizowany z Bankiem Pekao S.A.

Prowadząca: Anna Markowska

Kierownik Zespołu Rekrutacji i  Pozyskiwania Talentów.
“Mam ogromną pasję do tego co robię, do umożliwienia tego co niemożliwe, do rozwiązywania problemów oraz kształtowania i rozwijania otoczenia wokół mnie. Jestem ciekawa otaczającego mnie świata, dlatego nigdy nie przestaję się uczyć. W Banku prowadzę Zespół Rekrutacji, którego zadaniem jest pozyskanie zdolnych ludzi i upewnienie się, że znajdą odpowiednie miejsce w organizacji. Budujemy utalentowane zespoły, dbając o najwyższą jakość naszej pracy, a w tym przede wszystkim o zadowolenie naszych Kandydatów i Pracowników – bo wierzę, że każda firma powinna traktować ich przynajmniej tak dobrze jak swoich Klientów.”

Webinar odbędzie się na profilu Parlamentu Studentów RP na facebooku.

Czwartek (10.06), 18:00 | Webinar “Cyfrowy dobrostan - jak usprawnić zdalną pracę i współpracę?”, współorganizowany z MyDigitalLife.

Zapisy dostępne na stronie: Cyfrowy dobrostan – jak usprawnić zdalną pracę i współpracę

Zapisy trwają do momentu rozpoczęcia szkolenia. Po zakończeniu spotkania, nagranie podsumowujące zostanie wysłane mailowo na adres podany w formularzu.

Technologie nas stresują, i nie chodzi tylko o momenty kiedy „coś nie działa” podczas telekonferencji czy zajęć online. Nawet kiedy się do tego nie przyznajemy, podczas pracy zdalnej trudniej jest zrobić sobie przerwę, większym wyzwaniem jest odczytywanie emocji współpracowników i współpracowniczek, a poziomy energii w grupie wydają się być zupełnie poza naszą kontrolą.  

Porozmawiamy o tym jak budować w sobie odporność na cyfrowe dystrakcje i kształtować zdrowe nawyki w pracy. Dowiesz się jak możesz zadbać lepiej o siebie, współpracowników lub uczestników Twoich spotkań online, wprowadzając nawet drobne zmiany do sposobów  ich prowadzenia czy ustawień narzędzi, z których korzystacie. Miej ze sobą podczas webinaru i warsztatu swojego smartfona, którego będziemy zmieniać z przeciwnika w pomocnika Twojego dobrostanu cyfrowego.

Podczas webinaru:

  • dowiesz się o kilku podstawowych sposobach, w których technologie konsumenckie utrudniają nam uwagę zamiast pomagać w wykonywaniu zadań;
  • spojrzymy w ustawienia smartfonów i aplikacji, które na nich mamy by sprawdzić co łatwo możemy zmienić już teraz aby odzyskać trochę kontroli nad nimi;
  • sprawdzimy jak poprawić koncentrację, swoją i naszych słuchaczy, podczas spotkań i warsztatów online;
  • poznamy zdrowe cyfrowe nawyki do wdrożenia w pracy oraz osobiście.

Prowadzący: Kamil Śliwowski

Trener i animator, specjalizuje się w wykorzystaniu nowych technologii i otwartych zasobów w edukacji. Tworzył programy edukacyjne, m.in. w Centralnym Domu Technologii, Centrum Cyfrowym, fundacjach Panoptykon i Szkoła z Klasą. Bloguje na otwartezasoby.pl.

Piątek (11.06), 17:00 | Panel dyskusyjny “Od studenta do eksperta - ekonomiczne ścieżki kariery”, współorganizowany z Forum Uczelni Ekonomicznych

Panel dyskusyjny „Od studenta do eksperta – ekonomiczne ścieżki kariery” to inicjatywa skierowana dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją karierę, zmienić branże czy po prostu się rozwijać. Porozmawiamy o możliwościach rozwoju zawodowego po szeroko pojętych kierunkach ekonomicznych. Nasi goście opowiedzą o swoich początkach kariery, o tym jak znaleźli się w miejscu, w którym teraz są oraz jak studia i dodatkowe aktywności pomogły im w tej ścieżce. Będą nimi absolwenci pięciu uniwersytetów Forum Uczelni Ekonomicznych, którzy angażowali się w działalność studencką, a aktualnie pracują w różnych branżach.

 

Prowadzący: 

Marcin Pioch, Przewodniczący Forum Uczelni Ekonomicznych i Sylwia Bryła, Wiceprzewodnicząca Forum Uczelni Ekonomicznych.

 

Paneliści:

Przemysław Ogórek – Menedżer finansowy projektu Sustainability w UBS, Project Manager PMP®, wolontariusz w fundacji Hearty Foundation, Przewodniczący Forum Uczelni Ekonomicznych w latach 2017-2018, ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej w latach 2016 – 2019. Miłośnik gotowania, podróżowania i uczenia się przez całe życie.  

 

Mateusz Barczyk – Brodaty Doradca Finansowy. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ukończył kierunek finanse i rachunkowość oraz przedsiębiorczość i finanse. Chociaż to nie studia nauczyły go finansów, bez nich nie byłby tu gdzie jest dzisiaj. Na co dzień obsługuje swoich klientów w zakresie finansów osobistych, jak i firmowych. Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać od drugiego roku studiów. To dzięki działalności w Parlamencie Studenckim tak szybko postawił pierwsze kroki, łącząc studia z pracą. Ponad 6 lat w branży finansowej to efekt wytrwałości i przekonania, że studia to nie tylko “przedłużenie młodości” a szansa na solidne fundamenty pod dorosłe życie.

 

Aleksandra Kurzyńska – w latach 2011 – 2016 była bardzo aktywnym członkiem Parlamentu Studenckiego UEP. Przez dwa lata pełniła funkcje Członka Zarządu ds. Finansowych, a następnie objęła funkcję Przewodniczącej. Była na (prawie!) wszystkich zjazdach FUE, PSRP, KPUE, Juwenaliach oraz wszelkich innych eventach organizowanych w ramach działania samorządu. Pracę w PSUEP traktowała jak pełen etat, a czasem i więcej. Koniec studiów był dla Oli sporym szokiem. Z eventów, koncertów, wielu aktywności, wylądowała w zawodzie, z którego nie była do końca zadowolona. Obecnie, 5 lat po absolutorium, Aleksandra pracuje jako Talent Partner w Berlinie. Jak do tego doszło… Dowiecie się podczas spotkania.

 

Panel odbędzie się na profilach Forum Uczelni Ekonomicznych oraz Parlamentu Studentów RP na facebooku.

Poniedziałek (14.06), 18:00 | Rozmowa “Nowa praca lub awans - jak się przygotować i gdzie szukać? W cztery oczy z headhunterką!”, współorganizowana z MyDigitalLife

Zapisy dostępne na stronie: Nowa praca lub awans – jak się przygotować i gdzie szukać? W cztery oczy z headhunterką

Zapisy trwają do momentu rozpoczęcia szkolenia. Po zakończeniu spotkania, nagranie podsumowujące zostanie wysłane mailowo na adres podany w formularzu.

Poszukiwanie pracy jest wyzwaniem. Podczas webinaru spróbujemy podejść do tematu projektowo, czyli skupimy się na następujących elementach “projektu praca”.

Cel. Odpowiedź niby jest oczywista – chcę znaleźć fajną pracę! Fajną, czyli jaką? Zastanowimy się na ile to, czego szukasz faktycznie odpowiada Twoim kompetencjom i potrzebom. Sprawdzimy, na ile rozumiesz oferty pracodawców, często z enigmatycznymi skrótami tj. MLE, UI/UX, SRE, MD. Porozmawiamy również o tym, czym są “kompetencje przyszłości”. 

Rezultat. Czasami droga do celu jest hmmm…. dość kręta. Jak powiedziała Sheryl Sandberg: ścieżka kariery to nie drabina, to raczej “małpi gaj”. Czasami trzeba rozważyć inne oferty, aby zdobyć wymagane doświadczenie. Porozmawiamy o tym, jak mądrze wybierać. 

Zasoby i harmonogram. Warto zastanowić na ile wymarzona praca jest w twoim zasięgu i czy nie warto zrobić przystanku na zdobycie dodatkowych kompetencji? Zasobem jest też czas. Dowiesz się ile może trwać projekt rekrutacyjny i oczywiście – na co się przygotować podchodząc do rozmowy rekrutacyjnej. Omówimy pytania, jakie Ty możesz zadać pracodawcy oraz jak sprawić, by nawet nie zakończona sukcesem rozmowa była wygraną, a nie porażką.

Budżet. Ważne pytanie: czy wiesz jak wycenić swoje kompetencje? Czy orientujesz się jakiego wynagrodzenia możesz oczekiwać? I jak nie dopuścić do tego, aby potrzeby finansowe rządziły Twoimi wyborami?

Webinar będzie ultrapraktyczny. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają wskazówki, jak skutecznie zrealizować “projekt praca” w oparciu o konkretne przykłady oraz zadawane przez nich pytania. 

 

Webinar w formie rozmowy poprowadzi Aleksandra Pepłowska, członkini Rady Wykonawczej PSRP – masz odwagę razem z Olą spotkać się z headhunterką w cztery oczy?

 

Prowadząca: Kamila Jeżowska “pani z haeru”

“Mam wieloletnie doświadczenie w rekrutacji: znajdowałam talenty do projektów, organizacji pozarządowych, start-upów i korporacji (również jako headhunterka). Od kilku lat – jako HR partnerka dla biznesu – skupiam się na budowaniu kultur organizacyjnych, sprzyjających rozwojowi firm i pracowników. Wierzę, że udana rekrutacja może być początkiem pięknej, wieloletniej przyjaźni. Znajdziesz mnie na /www.linkedin.com/in/kamilajezowska/

Wtorek (15.06), 17:00 | “The real difference between a job and the job”, warsztat współorganizowany z MyDigitalLife

“The real difference between a job and the job” – warsztat z wystąpień publicznych, komunikacji i autoprezentacji, czyli o wszystkim tym, czego nie zauważysz, jeśli wciąż patrzysz z zamkniętymi oczami, współorganizowany z MyDigitalLife.

Zapisy: The real difference between a job and the job

Zapisy trwają do momentu rozpoczęcia szkolenia. Po zakończeniu spotkania, nagranie podsumowujące zostanie wysłane mailowo na adres podany w formularzu.

Zapraszamy na warsztat z wystąpień publicznych oraz (auto)prezentacji, który wesprze Was m.in. w przygotowaniu się do rozmowy rekrutacyjnej w języku angielskim lub prezentacji Waszych projektów, dokonań i planów. Tak, tak – wiedz, że część procesu rekrutacji, przebiegająca właśnie w tym języku, jest już podstawą, w dodatku szczególnie cenioną wśród pracodawców. 

 

Chcesz porozmawiać o znaczeniu skutecznej komunikacji w procesie poszukiwania wymarzonej pracy, ale też o tym, jak dramatycznych w skutkach błędów możesz dzięki niej uniknąć? Planujesz wziąć udział w rekrutacjach do firm, działających na rynkach międzynarodowych? Poprawić swoją skuteczność w najważniejszych rozmowach, jakie przeprowadzisz w życiu? Wyostrzyć zdolności obserwacji i zwracania uwagi na istotne szczegóły, które dotąd być może Ci umykały? Dołącz do nas!

 

Porozmawiamy też o tym:

  • Jak przygotować się do autoprezentacji lub/i prezentacji wybranego przez Ciebie tematu/zagadnienia?
  • Co może Cię naprawdę zaskoczyć przed, w trakcie i po wystąpieniu „na dużej scenie”?
  • Jakie realne korzyści niesie ze sobą biegła znajomość języka obcego i dlaczego warto dbać o znajomość nie tylko języka angielskiego, ale także innych języków?
  • Gdzie i jak uczyć się słownictwa używanego podczas wystąpień i w rozmowach rekrutacyjnych?
  • Dlaczego estetyka Twojego wystąpienia prawdopodobnie mówi o Tobie więcej, niż byś chciał/chciała?

 

Prowadzący: Łukasz Cioch

Właściciel LCMedia.pl, gospodarz i moderator kilkuset polskich i międzynarodowych kongresów, konferencji i debat, od lat specjalizujący się w branżowych, anglojęzycznych wydarzeniach. Od 2015 r. poprowadził ponad 300 różnego rodzaju konferencji, kongresów, festiwali i debat, w Polsce i za granicą. W 2020 roku został zaproszony do poprowadzenia ponad 80 konferencji online, odbywających się w prawie wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz kilka obejmujących prelegentów i uczestników z prawie wszystkie kontynentów.

 

Łukasz jest również doświadczonym trenerem wystąpień publicznych pracującym z liderami biznesu, szefami instytucji i prelegentami konferencji, a także audytorem konferencji i kongresów, pomagającym organizatorom dużych, międzynarodowych wydarzeń z roku na rok podnosić poprzeczkę w wymiarze jakościowym, kreatywnym i merytorycznym. Przed założeniem własnej firmy, przez kilka lat pracował jako dyrektor ds. publicznych w stowarzyszeniu ASPIRE, wykładowca akademicki, a także dyrektor biura komunikacji i społecznej odpowiedzialności biznesu, rzecznik prasowy i redaktor naczelny w globalnej korporacji. 

Środa (16.06), 16:00 | Panel dyskusyjny “Sztuka przetrwania: artysta na rynku pracy”, współorganizowany z Forum Studentów Uczelni Artystycznych

.Artysto, nie wiesz co dalej z Twoją przyszłością? Zapraszamy Cię do oglądania naszego panelu dyskusyjnego, na którym dowiesz w jakim kierunku zmierza przyszłość absolwentów uczelni artystycznych. Będziemy rozmawiali również o zmianach na rynku pracy, a także o tym, jak w obecnych czasach planować własną karierę artystyczną i promować siebie w sieci. Wspólnie będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie najbardziej nurtujące młodych artystów: jak radzić sobie w czasach pandemii i postpandemii?

 

W panelu wezmą udział:

  • dr Bronka Nowicka, Prorektorka ds. Studentów i Nauczania w PWSFTviT, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, reżyserka teatralna i telewizyjna, scenarzystka oraz poetka, laureatka Nagrody Literackiej Nike w 2016 roku; 
  • prof. dr hab. Krystian Kiełb, Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych, członek Rady ds. Szkolnictwa Artystycznego Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu kompozytor, teoretyk muzyki; 
  • dr Paweł Płoski, Dziekan Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Wiceprzewodniczący Rady ds. Instytucji Artystycznych Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, założyciel Forum Studentów Uczelni Artystycznych, teatrolog, redaktor, badacz polityki kulturalnej i organizacji teatru 

 

Panel odbędzie się na profilach FSUA oraz Parlamentu Studentów RP na facebooku.

Środa (16.06), 18:00 | Webinar “Co z tą sztuką? - o obszarze kultury i współpracy z instytucjami kulturalno-edukacyjnymi”, współorganizowany z MyDigitalLife

Zapisy dostępne na stronie: Co z tą sztuką? O inicjatywa kulturalnych w wirtualnym świecie

Zapisy trwają do momentu rozpoczęcia szkolenia. Po zakończeniu spotkania, nagranie podsumowujące zostanie wysłane mailowo na adres podany w formularzu.

Dziś atrakcyjny przekaz multimedialny na żywo to już niekoniecznie webinar czy warsztat online. Coraz częściej w poszukiwaniu odbiorców, a także próbując dotrzeć do tych bardziej wymagających, zapędzamy się w rejony dotąd niedostępne. Ale czy na pewno? Czy przygotowanie efektywnego i efektownego przekazu na żywo, czerpiącego najlepsze wzorce od mistrzów internetu, kina i telewizji jest rzeczywiście nieosiągalne dla twórców nie dysponujących wysokimi budżetami i doświadczoną ekipą?

To webinarium udowodni, że wcale tak nie musi być. Że dysponując skromnym budżetem, ale głową otwartą na pomysły można dorównać zawodowcom, tworząc autorskie formuły i formaty. Podzielę się swoim doświadczeniem z kilku tysięcy realizacji, z których największą frajdę sprawiają mi te pozornie najskromniejsze. Odpowiednie techniki projektowania i narzędzie pozwolą nam wspólnie skrócić drogę od idei do własnej audycji w internecie.

Podczas webinarium:

  • przejdziemy kompletny proces realizacji efektywnej i efektownej audycji wideo w internecie opierając się o profesjonalne wzorce i metody działania;
  • dostosujemy pomysły do potrzeb, możliwości, a przede wszystkim, specyfiki instytucji kultury;
  • dobierzemy narzędzia dzięki którym zmienimy nasze otoczenie w cyfrowe studio;
  • poznamy metody, które pozwolą nam przeprowadzić proces od pomysłu do realizacji.

 

Prowadzący: Piotr Maczuga

Od kilkunastu lat zajmuje się zagadnieniami wykorzystania nowych technologii w edukacji dorosłych. Współautor podręczników w zakresie webinariów, webcastów, knowledge pills i innych. Metodyk i autor szkoleń z zakresu wykorzystania multimediów w uczeniu i biznesie. Powołał do życia Fundację Digital Creators, która pomaga w digitalizacji organizacjom związanym z edukacją i kulturą.
Jego misją zawodową jest usuwanie barier technologicznych przed wszystkimi, którzy mają ambicje uczyć innych, aby wspomagać tworzenie społeczeństwa świadomie i sprawnie posługującego się otaczającymi nas narzędziami.