VIII Konferencja Ekspertów Praw Studenta za nami!

29 sierpnia zakończyliśmy ósmą edycję Konferencji Ekspertów Praw Studenta PSRP!

 

Konferencja EPS jest jednym z najważniejszych organizowanych przez PSRP wydarzeń. Wielu studentów doświadcza trudnych sytuacji na uczelni, często nie wiedząc, jak rozwiązać problematyczne incydenty. Z pomocą przychodzi samorząd studencki – osoby, łączące studentów i władze uczelni, osoby, które odpowiedzą na nurtujące pytania. Z tego też powodu możliwość zdobycia umiejętności  prowadzenia i organizacji szkoleń z zakresu praw i obowiązków studenta jest niezmiernie ważna w karierze samorządowców. 

 

Po czterech intensywnych dniach, 14 godzinach szkoleniowych prowadzonych przez 21 zaangażowanych szkoleniowców, Kraków opuściło 98 nowych ekspertów praw studenta.

Warsztaty obejmowały nie tylko zakres merytoryczny, lecz również metodyczny, przygotowując ekspertów do prowadzenia szkoleń, aby po powrocie do swojej Alma Mater, mogli przekazywać wiedzę wszystkim studentom uczelni. Konferencja była również idealnym miejscem do wymiany doświadczeń pomiędzy przyszłymi ekspertami, a doświadczoną kadrą szkoleniową. “Jest mi niezmiernie miło patrzeć na nowy rocznik ekspertów praw studenta. Ich zaangażowanie oraz świadomość, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat praw i obowiązków, utwierdza mnie w przekonaniu, że Konferencja jako inicjatywa jest niezwykle potrzebna środowisku akademickiemu.” stwierdza Mateusz Grochowski, Przewodniczący Parlamentu Studentów RP. “Jesteśmy dumni z uczestników, którzy w ciągu czterech dni niesamowicie rozwinęli swoją wiedzę i umiejętności. Dziękujemy serdecznie Politechnice Krakowskiej oraz Wyższej Szkole Europejskiej za ciepłe przyjęcie i pomoc w organizacji Konferencji.” mówią Joanna Maruszczak oraz Paweł Robak – koordynatorzy tegorocznej edycji oraz członkowie Rady Wykonawczej PSRP.

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji i do zobaczenia za rok na IX Konferencji Ekspertów Praw Studenta!
fot. Robert Lasek

 

Podsumowanie typów uczelni biorących udział w Konferencji:

Uniwersytety klasyczne – 15

Uczelnie techniczne – 12

Uniwersytety medyczne – 7

Uniwersytety ekonomiczne – 2

Uczelnie niepubliczne – 7

Uczelnie artystyczne – 3

Uczelnie przyrodnicze – 4

Uczelnie zawodowe – 3

Uczelnie mundurowe – 3

Inne – 2

W Konferencji wzięli udział przedstawiciele 59 uczelni.