Waloryzacja wynagrodzeń dla strażaków z SGSP

Do wszystkich Panów, którzy właśnie nas czytają – niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy, choćby przez chwilę, choćby będąc małym chłopcem, nie marzył o tym, by zostać strażakiem. A Wy drogie Panie? Czy i w Was nie kiełkowały podobne marzenia, gdy w szkole podstawowej nauczycielka pytała „kim chcecie zostać w przyszłości”? Niektórym z Was się to udało. Ba, nawet więcej – zapracowaliście na to wieloletnimi szkoleniami, nauką i przede wszystkim wytrwałością, która dalej Wami kieruje.  

Zawód strażaka czy strażaczki można porównać do bycia bohaterem, czy też bohaterką. Każdego dnia zmagacie się z wyzwaniami, które wielu i wiele z nas oglądać może jedynie w filmach akcji. Wy natomiast bez wahania wielokrotnie stawiacie na szali swoje życie, by uratować istnienie drugiego człowieka. Czy może być coś bardziej heroicznego? Naszym zdaniem zdecydowanie nie!  

Dlatego też jako Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej podjęliśmy działania, mające na celu wynagrodzenie Wam całego tego trudu i zaangażowania, jakie obserwujemy każdego dnia Waszej pracy. Postaraliśmy się niezwykle mocno, by po 26 latach w niezwykle istotny i znaczący sposób zwiększono wysokość świadczeń pieniężnych, wypłacanych strażakom i strażaczkom Państwowej Straży Pożarnej, pełniącym służbę kandydacką w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, Centralnej Szkole PSP w Częstochowie oraz w Szkołach Aspirantów PSP w Poznaniu i w Krakowie.  

Jeśli chcecie poznać szczegóły, koniecznie zajrzyjcie do oficjalnego rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 czerwca 2023 roku à https://www.gov.pl/…/8a7a95fc-4029-46ab-a70a-b28079d48804 

Strażacy, strażaczki – serdecznie dziękujemy za Waszą służbę. Jesteśmy pełni podziwu!