Webinar „Sztuczna inteligencja – (r)ewolucja w IT”

Czym jest sztuczna inteligencja? Poznaj ją podczas webinara 26 kwietnia!

Sztuczna inteligencja (SI), czyli zdolność maszyn do wykazywania ludzkich umiejętności, takich jak rozumowanie, uczenie się, planowanie i kreatywność. Umożliwia systemom technicznym rozpoznawanie ich otoczenia, radzenie sobie z tym, co postrzegają i rozwiązywanie problemów, działając w kierunku osiągnięcia określonego celu. Należy pamiętać, że sztuczna inteligencja, podobnie jak branża IT, jest bardzo rozbudowaną dziedziną i obejmuje wiele zagadnień. Wykorzystywana jest praktycznie we wszystkich branżach od transportu po gastronomię. Stykamy się z nią na co dzień, nawet nie zdając sobie z tego sprawy: większość używanych przez nas smartfonów ma wbudowanego asystenta głosowego, który jest idealnym przykładem rozwiązania z właśnie tej branży Według analityków w przyszłości sztuczna inteligencja odmieni nasze życie oraz postrzeganie świata. Już dziś mówi się, iż znaczna część osób, które rozpoczynają swoją naukę, będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją!. Wśród nich znajdują się także te, które są związane ze sztuczną inteligencją, o której robi się w Polsce coraz głośniej! Jest to zasługa między innymi Huawei, który zainteresował się polskim rynkiem.

 

Jak podaje ItReseller: Huawei widzi ogromny potencjał adopcji sztucznej inteligencji (AI) przez polskie firmy i sektor publiczny oraz tworzenia rozwiązań AI przez rodzimych specjalistów.

Jest to dobra informacja, gdyż pokazuje zainteresowanie światowych korporacji inwestycją w naszą rodzimą gospodarkę. 

Jak powiedział Tomasz Frender piastujący stanowisko IT Solution Sales Manager w Huawei Polska: Bardzo intensywnie analizujemy rynek polski i kondycję polskich przedsiębiorstw pod względem zastosowania sztucznej inteligencji. Potencjał jest bardzo duży, zarówno jeśli chodzi o adopcję AI przez firmy w celu zwiększanie efektywności biznesu, jak i w zakresie tworzenia aplikacji i rozwiązań sztucznej inteligencji.

Tomasz Frender będzie prowadził webinarium Sztuczna inteligencja – (r)ewolucja w IT, zaplanowane na 27 kwietnia (wt) o godz. 18.00 na fanpage’u PSRP.

Kim jest nasz prelegent ?Ukończył Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie w 2013 roku jako magister-inżynier z technologii informacyjnej. Pracował m.in. w firmie HP i Hewlett Packard Enterprise. Obecnie zajmuje stanowisko Senior IT Solution Sales Manager w firmie Huawei, będącej Partnerem Strategicznym w Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Laureat nagrody IT Champions zgodził się na to, by podzielić się z nami swoją wiedzą na temat AI.

Jego zadaniem będzie stawić czoła pytaniom związanym z maszynami i tym, jak dużo na dzień dzisiejszy możemy tchnąć w nie inteligencji. XXI wiek charakteryzuje się głównie rozwojem technologii. Jeszcze dekadę temu nikt by nie pomyślał, że maszyny będą w stanie wyręczać nas w niemalże każdej dziedzinie. Systemy zapamiętywania i uczenia się sprzętów biją na głowę poprzedników, ale na ile współczesna technologia może sobie pozwolić? Rozmawiające z nami programy w telefonie, które rozumieją co do nich mówimy – to dopiero początek!

Kolejnym pojawiającym się pytaniem jest to, o zdolność maszyn do podejmowania decyzji pod wpływem emocji. Czy to w ogóle możliwe? 

Jedną z osób poruszających ten temat  jest doktor filozofii Krystyna Bielecka, która w wielu punktach omawia swoje teorie o uczuciach maszyn i o tym, czy należy się ich bać. Temat jest niewyczerpany, jest mnóstwo pytań w tym kierunku, więc przed Tomaszem stoi nie lada wyzwanie, ale wierzymy, że mu podoła i wyjdzie z opresji bez szwanku.

 

Jest to ciekawa dziedzina, dotycząca przyszłości jaka nas wszystkich czeka! Już od wielu lat

jesteśmy otoczeni robotami, internetem, siecią i maszynami, które mogą nam ułatwić codzienne funkcjonowanie.

 

 

Więcej informacji na temat sztucznej inteligencji poznasz na webinarium, które prowadzony będzie przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej 27 kwietnia (wt) o godzinie 18:00.