Wejdź do strefy komfortu z Parlamentem Studentów RP

Parlament Studentów RP w momencie zawieszenia zajęć na uczelniach wyszedł z inicjatywą “Student sam w domu”, promującą ciekawe sposoby spędzania czasu w miejscu zamieszkania. Obecnie PSRP zaprasza studentów, by weszli do strefy komfortu i zajęli się swoim samopoczuciem!

Aktualnie tematem numer jeden w mediach jest liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce i rozwój tej choroby, obowiązujące obostrzenia i zalecenia sanitarne. Skutkiem wprowadzonych regulacji od trzech tygodni nie odbywają się stacjonarnie zajęcia na uczelniach, a studenci musieli zmienić dotychczasowy styl życia. Niektórzy po raz pierwszy w życiu będą spędzać Święta Wielkanocne bez bliskich, obawiając się o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Pozostanie w miejscu zamieszkania oznacza także, że osoby, które potrzebują wsparcia psychologiczne, często zostają go pozbawione. Niestety nie wszystkie uczelnie oferują takie wsparcie zdalnie.
Temat wsparcia psychologicznego podejmujemy od początku kadencji.-zwraca uwagę Przewodniczący PSRP, Dominik Leżański –Kampania “wejdź do strefy komfortu z PSRP”, realizowany przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to nie tylko webinary, realizowane przy wsparciu merytorycznym Uniwersytetu SWPS, ale też porady online psychoterapeuty, artykuły tematyczne, a w przyszłości infografiki, filmy i baza miejsc wsparcia, w których studenci mogą uzyskać pomoc.
Dedykowana strona internetowa projektu wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl będzie źródłem wiedzy na temat zdrowia psychologicznego: artykuły, webinary, infografiki i filmy, które będą regularnie publikowane. Organizatorzy już zapowiedzieli trzy spotkania online ze specjalistami – pierwszy webinar odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 20.00. Zofia Szynal w rozmowie z Joanną Gutral przekaże jak radzić sobie z lękiem przed koronawirusem i niepewną przyszłością  W środę po Wielkanocy studenci będą mogli zmotywować się do powrotu do zajęć, słuchając webinaru dot. produktywnego wykorzystania czasu w domu (w tym na przygotowanie pracy dyplomowej). Tydzień później, 22 kwietnia ekspertka dr Agnieszka Mościcka-Teske odpowie na pytania jakie sygnały powinny sprawić, że powinniśmy zacząć martwić się o zdrowie psychiczne bliskich bądź swoje? Informacje o kolejnych webinarach pojawią się na stronie po świętach.
Przez stronę internetową studenci będą mogli zapisać się na e-wizytę u psychoterapeuty i skonsultować się online. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne i zapewniające anonimowość. Dodatkowo na stronie zostanie opublikowana mapa, która wskaże miejsca wsparcia, w których studenci będą mogli szukać pomocy.
-Zdrowie psychologiczne, zwłaszcza w obecnej sytuacji, jest niezmierne ważne. – podkreśla Dominik Leżański -Chcemy zrobić wszystko, by nasze koleżanki i koledzy mieli zapewnione odpowiednie wsparcie, ale i wiarygodne źródło informacji odpowiadające na pytania dotyczące lęku o bliskich, objawów chorobowych czy chociażby skutecznej motywacji do pracy. Dbamy, by wszystkie umieszczone informacje, zostały zweryfikowane.
Zapraszamy na wydarzenie na fb (klik) oraz na stronę internetową (klik).